Tagi

Polska premiera kolekcji Patrizia Aryton X Dawid Tomaszewski

26 czerwca 2017
Podziel się

 

21. czerwca 2017 roku wnętrza kultowego warszawskiego klubu Spatif wypełniły się modą i designem. Podczas wieczornego koktajlu goście mogli zapoznać się z efektami współpracy naszej marki z Dawidem Tomaszewskim, jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich projektantów.

Wśród zgromadzonej publiczności, wypełniającej wnętrza odnowionego Spatif-u, nie zabrakło przedstawicieli polskich mediów, osobowości ze świata mody, kultury i sztuki. Imprezę zaszczyciły swoją obecnością Magda Mołek, Iza Kuna, Renata Dancewicz czy światowej sławy top modelka – Monika JAC Jagaciak.

 

scena z: Izabela Kuna, Patrizia Aryton, Dawid Tomaszewski, Renata Dancewicz, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Iza Kuna, Patrycja Cierocka, Dawid Tomaszewski, Renata Dancewicz (fot. AKPA)

B3
Dawid Tomaszewski, Magda Mołek, Patrycja Cierocka

scena z: Dawid Tomaszewski, Monika JAC Jagaciak, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Dawid Tomaszewski, Monika JAC Jagaciak (fot. AKPA)

Przygotowana przez Dawida Tomaszewskiego i dyrektor kreatywną marki Patrizia Aryton, Patrycję Cierocką, kolekcja składała się z kilkunastu looków. Projekty powstały w oparciu o ponadczasowe propozycje i najbardziej charakterystyczne modele zaprezentowane dotychczas przez Dawida, przetłumaczone na język marki Patrizia Aryton. Dzięki zastosowaniu nowych tkanin i wzorów, klasyczne płaszcze zostały pokazane w zupełnie nowej odsłonie. Nie zabrakło też koloru, tak rzadko wykorzystywanego w kolekcjach na jesień-zimę – Mimo że w kolorach jestem raczej oszczędny, tu sporo inspirowałem się Marrakeszem. Stąd w kolekcji m.in. odcienie żóltego, seledynu, ale też czerwień i granat oraz charakterystyczna dla Patrizii Aryton magenta. Dodatkowo widać sporo printów i faktur – mówi Dawid Tomaszewski.

B1

Wśród wzorów trudno było przeoczyć kolorowy, mozaikowy garnitur a także lekko transparentne sukienki i bluzki z wielobarwnych tkanin. Mocne odcienie widoczne były na praktycznie wszystkich elementach garderoby. Zwężane ku dołowi spodnie zaskakiwały kontrastującymi połączeniami kolorów na nogawkach, a klasyczne płaszcze i sukienki wielobarwnymi, graficznymi pasami oraz detalami na mankietach. Uwagę publiczności przykuły odcinane w talii sukienki, występujące zarówno w wersji krótszej jak i wieczorowe welurowe o długości do ziemi –z dekoltem i rozcięciami z boku.

W kolekcji wykorzystano najwyższej jakości tkaniny, między innymi z pracowni Malhia Kent pracującej z takimi domami mody jak Chanel czy Givenchy. Oprócz klasycznych wełen pojawiły się też jedwabie, żakardy i welur.

B2

Efekt synergii między dwoma markami nie jest przypadkowy, jak podkreśla Patrycja Cierocka, dyrektor kreatywna Patrizia Aryton – Czasami czujemy potrzebę odświeżenia naszego spojrzenia na markę, między innymi dzięki współpracy z zewnętrznymi projektantami. Zazwyczaj takie współprace są jednak anonimowe. W zeszłym roku poszukiwałam kogoś, kto wyjątkowo pasowałby do profilu naszej firmy. Przeglądałam na bieżąco relacje z pokazów na fashion weekach. I tak natrafiłam na pokaz Dawida, którego prace znałam już oczywiście wcześniej. Tamten szczególny pokaz uświadomił mi jednak, że w kolekcjach Dawida bardzo dużą rolę odgrywają płaszcze, okrycia, konstrukcje i świetne tkaniny. Podobnie jak w Patrizii Aryton.

Kolekcja zaprezentowana podczas prezentacji dostępna będzie w sprzedaży 1. września tego roku.

B5 — kopia