Tagi

PATRIZIA ARYTON X DAWID TOMASZEWSKI NA MERCEDES BENZ FASHION WEEK W BERLINIE

27 stycznia 2017
Podziel się

Pokaz PATRIZIA ARYTON x Dawid Tomaszewski miał miejsce na Mercedes Benz Fashion Week w Berlinie w ubiegłym tygodniu. Zebraliśmy dla Was opinie, recenzje, obszerne fotorelacje zarówno z samego pokazu, jak i jego kulis. Zapraszamy również do obejrzenia filmu z pokazu.

 

Fashion Post:
[…]
Współpraca polskiej marki słynącej z kunsztu i nowoczesnej klasyki, tym razem zyskała artystycznego charakteru dzięki talentowi jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów.
[…]
Naszym zdaniem powodzeniem będą się cieszyć świetnie skrojone spodnie cygaretki, które zostały wystylizowane
z żakietami z podkreśloną talią, awangardowymi pelerynami oraz kurtkami i płaszczami.
Wspólnym mianownikiem kolekcji składającej się z 27 sylwetek była warstwowość, różnorodność i mięsistość tkanin. Projektanci zdradzili, że dobierając barwy kierowali się Marrakeszem, dlatego oprócz stonowanej palety, widać także dużo odcieni żółtego, seledynu oraz magenty. […]  Projektanci wykorzystali tkaniny z pracowni Malhia Kent pracującej z takimi domami mody jak Chanel czy Givenchy, dlatego naszym oczom ukazały się wysokogatunkowe jedwabie, żakardy i welur.
[…]

Berlin FW17-326

Czytaj więcej: fashionpost.pl

fotorelacja backstage

 

Harel:

Patrizia Aryton – polska marka z ponad dwudziestopięcioletnią tradycją. Dawid Tomaszewski – jeden z najlepszych polskich projektantów, mieszkający i tworzący w Berlinie. Spotykają się w połowie drogi, między niezawodną klasyką i artystyczną wizją, określaną mianem nowego krawiectwa. […] Wielka moda wpisana w codzienność – rzecz kiedyś wręcz niepożądana, dziś jeden z głównych nurtów – od poziomu koncepcji aż do końcowego etapu produkcji.
[…]
Cieszy spora liczba deseni […]: mozaikowych żakardowych szlaczków i geometrycznych, jakby pikselowych nadruków. Te pierwsze jasno wynikają z inspiracji Marrakeszem, podobnie zresztą jak ceglaste barwy […]. Obok nich, w kontraście, ciężka wełniana krata. Stałe klientki Patrizii Aryton będą zachwycone płaszczami – zarówno tymi oszczędnymi w formie, jak i śmielszymi, łączącymi w sobie bloki kolorów lub niespotykane detale.
[…]

Berlin FW17-578

Czytaj więcej: harelblog.pl

 

Michał Zaczyński:
[…]
Jest kolorowo, kunsztownie i zadziwiająco lekko. […] efekt współpracy marki Patrizia Aryton z Dawidem Tomaszewskim okazuje się dokładnie taki, jakiego można było sobie życzyć. Patrizia Aryton dała tkaniny obłędnej jakości, sztab pracujących z nią często od dwóch dekad fachowców, […] i doświadczenie w krawiectwie ciężkim (wszak płaszcz jest jej produktem flagowym), Tomaszewski zaś wniósł swój zmysł artystyczny, wyborny gust i rys indywidualności.
[…]
Co oczywiste, wyróżniają się płaszcze. Z najlepszych możliwych wełen z baby alpaką włącznie, o klasycznym bądź oversize’owym kroju, kradną show i w zasadzie wystarczają za cały wizerunek.

Berlin FW17-471

[…]
[Płaszcze] […] w tej kolekcji zyskały śmiałe kombinacje kolorystyczne, zdobne nadruki przypominające maźnięcie pędzlem czy choćby kratę – zarówno tę wyrazistą […], jak i stopniowo blaknącą i przechodzącą w pełną czerń.
[…]
Zachwycają suknie, szczególnie te welurowe, o długości do ziemi i ze śmiałym rozcięciem.

Berlin FW17-687

[…]
Intrygują również garnitury. Jednocześnie klasyczne, powściągliwe, a z racji połysku tkaniny niemal konfrontacyjne. To taki glamour w dobrym wydaniu, z hollywoodzkością neutralizowaną ciekawymi detalami, na przykład lampasami po wewnętrznej stronie spodni.
Wspólnym mianownikiem jednak za każdym razem jest olśniewająca jakość tkanin. To one czynią tę relatywnie przecież klasyczną, prostą i użytkową kolekcję tak udaną. Część z nich powstała w manufakturze Malhia Kent, w której tworzone są tkaniny specjalnie dla Chanel i która dostarcza swoje wyroby do wszelkich praktycznie domów mody od Balmain po 7 For All Mankind.
[…]

Czytaj więcej: michalzaczynski.com

Film z pokazu możecie obejrzeć na naszym kanale na You Tube: Film pokaz PATRIZIA ARYTON x dawid Tomaszewski

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/patriziaaryton/