Tagi

MEDIOLAN STOLICĄ ŚWIATOWEJ MODY

5 października 2012
Podziel się

Ukochany czas dla wszystkich fashionistów i miłośników mody to oczywiście tygodnie pokazów w europejskich miastach. A i im zacniejsze miasto, jak Paryż czy Mediolan, tym pokazów, wystaw i prezentacji więcej. Ulice tętnią życiem od rana do późnej nocy. Tu pokaz odbywa się za pokazem, począwszy od godzin porannych skończywszy na nocy!

Nikogo nie dziwi zaproszenie na godzinę 10 czy 12 w południe (co jak na nasze polskie warunki trochę jest niespotykane). I co najistotniejsze, spotkać tu można, prócz dziennikarzy i blogerów, prawdziwych miłośników mody, którzy przychodzą z miłości do swych ulubionych projektantów. Już sam widok przybyłych gości sprawia przyjemność

Moją uwagę zwraca szczególnie pokaz włoskiej marki Etro. Historia firmy rozpoczęła się w 1968 roku, gdy Gimmo Etro zaczął produkcję niezwykłych tkanin ze szlachetnych włókien naturalnych. Dziś jego córka Veronika

prezentuje damską kolekcją ubrań w Palazzo del Ghiaccio.

Pokaz zorganizowany z olbrzymim rozmachem. Wśród gości takie sławy jak Anna Dello Russo – konsultant kreatywna japońskiego VOGUE.

Kolekcja na wiosnę/lato 2013 przedstawia XXI-wieczną wersję romantyzmu. Kroje nawiązujące do orientalnych, tradycyjnych strojów (kimono, sari, poncho) przyozdobiły ręcznie malowane motywy fauny i flory. Nasycone, głębokie kolory (szmaragd, limonka, pomarańcz, agat) przypominają wakacje i pogodną, energetyczną podróż do odległych krain.

 

 Całość jakby trochę bajkowa, magiczna, filmowa… Cudne, proste i niezwykle eleganckie.

No i miły polski akcent… W pokazie aż cztery nasze modelki, a wśród nich prześliczna Magda Frąckowiak.

 Autor: Karina Snuszka