Tagi

Joanna Horodyńska: Co zatrzyma nas w trendach – idealnie skrojony garnitur!

21 sierpnia 2012
Podziel się

Najważniejsza historia do opowiedzenia w nowym sezonie jesienno- zimowym to garnitur. Odnajduję się samoistnie jako trend ale znajdziemy go także w wielu innych tematach, gdzie czasem zaskakuje szaleńczym rozmachem barw, zestawień z innym i elementami garderoby, form, inspiracji epokami mody. Choć jego początki w trendach warto zacząć od klasyki bo tylko w niej można prawdziwe poczuć, o co w tym wszystkim chodzi …może pokonać własne uzależnienie? przyzwyczajenie ? od sukienki czy spódnicy. Zmiany, zmiany, …albo chwilowe, sezonowe zamiany….!


Geometryczny i pocięty– profilujący sylwetkę z zapożyczonymi sportowymi detalami. Lampasy na spodniach, wstawki przy górnej części rękawów, mocny „komiksowy” kolor np. kobalt, róż, pomarańcz, żółty, zieleń. Porównania do przerysowanych lat 80-siątych nasuwają się same ale przy minimalistycznej oprawie – makijaż i włosy, efekt będzie rasowy i oryginalny. Sport potrząsnął moda już w sezonie wiosenno-letnim ale nie został jeszcze mocny wyeksploatowany dlatego warto dać mu kolejną szansę. Geometryczne garnitury są jednak wymagające i wcale nie chodzi tutaj o idealną figurę ale odwagę. W końcu garnitur może przypominać strój na siłownie albo rowerową przejażdżkę!

Żakiet „Geometria” Aryton

Żakiet „Minimalizm” Aryton

Żakiet „Minimalizm” Aryton

Czarny w towarzystwie bieli. Czarny garnitur wprowadza w temat mrocznego romansu.  Zatracenie w czerni staje się  oczywistym, jesienno-zimowym wyborem. Wszystko w czerni jest  Burgundowe- czerwone  usta  i skórzane, czarne akcesoria  dopełniają całość. Informuje, że czerń stawia na dwie pory dnia, dzień i noc. Wystarczy  jednak  czysta przestrzeń   w postaci bieli by zmienić kierunek i nadać ton graficznej wyrazistości  w klimacie lat 60-siątych.  Biała marynarka , kremowo- biały obszerny  płaszcz.  Mocne, klasyczne  kolory zderzają się i odchodzą i demonicznego charakteru samej czerni. Jest świeżo, nowocześnie i ponadczasowo… Choć niezmiennie z nutą epokowej mody.

 Street fashion Caroline’s Mode

 Street fashion Caroline’s Mode

zdjęcie: Street fashion Caroline’s Mode

 Street fashion Style.com

Klasyczny żakiet Aryton

 Balmain

Jean Paul Gaultier

Hermes

Ashley Olsen

Angelina Jolie